Rutes

GR-2 Tram Sant Julià / Seva

Amb la plana de Vic com a teló de fons, s’arriba al santuari de la Mare de Déu de Puig-l’agulla, indret emblemàtic a mig camí de la població de Seva. Abans d’arribar-hi, però, cal superar una zona força abrupta i d’orografia molt trencada, amb continus barrancs i turons, com el turó de l’Enclusa (868 metres) o el puig Grifó (838 metres). Tot plegat, a les envistes de la vila de Taradell.

Circular: No
Itinerari
0,00 Km
0:00 h
Sant Julià de Vilatorta. Connexió amb el GR® 151.
0,255 Km
0:04 h
Parc de les set fonts.
0,725 Km
0:13 h
Castell de Bellpuig.
2,465 Km
0:42 h
Carretera C-25.
3,320 Km
0:56 h
Bolet del Gegant.
4,390 Km
1:13 h
Coll de la Costa.
5,850 Km
1:37 h
Santuari de Puig-l’Agulla.
7,710 Km
2:24 h
Collada del Vilar.
9,635 Km
2:55 h
Collet de Goitallops. Connexió amb el PR®-C 42.
13,000 Km
3:59 h
Torrent de Gasala.
13,130 Km
4:01 h
Pont del Molí dels Sorts.
15,636 Km
5:03 h
Seva.